Serwis usług

Dyski

Kliknij by wejść w strefę odzyskiwania danych z dysków twardych

Dyski SSD

Kliknij by wejść w strefę odzyskiwania danych z dysków SSD

Macierze

Kliknij by wejść w strefę odzyskiwania danych z Macierzy RAID

Odzyskiwanie danych warszawa

Adres

Połczynska 10 
01-378, Warszawa

Godziny pracy

09:00 AM – 17.00 PM
Poniedziałek – Piątek

Kontakt

Telefon: 22 12345 55
Email: [email protected]

Adres

ul. Kondratowicza 25
00-095 Warszawa

Partner

Punkt przyjęć – Firma
DELTA Mariusz Pietraszek

Godziny pracy

08:00 AM – 18.00 PM
Poniedziałek – Piątek

Kontakt

Telefon: 22 12345 55
Email: [email protected]

Adres

ul. Senatorska 40
00-095 Warszawa

Partner

Punkt przyjęć – Firma
ATA Tomasz Urban

Godziny pracy

08:00 AM – 18.00 PM
Poniedziałek – Piątek

Kontakt

Telefon: 22 12345 55
Email: [email protected]

O NAS

DATA DOCTOR jest marką firmy DATUUM Sp. z o.o.

Firma specjalizuje się w odzyskiwaniu danych oraz informatyce śledczej. Brand DATA DOCTOR skoncentrowany sjest na odzyskiwaniu danych z dysków twardych, dysków SSD oraz odzyskiwaniu danych z macierzy dyskowych.

Datuum Sp. z o.o.
01-378 Warszawa
Połczyńska 10
REGON: 146841775

FAQ

Najczęściej zadawane pytania związane z odzyskiwaniem danych

By można było ustalić z jakimi kosztami trzeba się liczyć by odzyskać dane trzeba przeprowadzić BEZPŁATNĄ analizę polegająca na ustaleniu rozmiaru uszkodzeń. Odpowiada ona na 3 pytania:

  1. Czy da się odzyskać dane
  2. Ile czasu może zając sam proces odzyskiwania danych z dysku?
  3.  Jaki będzie koszt odzyskania danych

Niestety NIE! Może być kilka nakładających się uszkodzeń, które mogą powodować różnice w cenie.

Dla przykładu:

Dysk po uszkodzonym zasilaczu spowodował awarie elektroniki zewnętrznej, która to po mocnym sygnale prądowym spowodowała awarie elektroniki wewnętrznej i doprowadziła do wymiany głowic (gdyż są nierozerwalna częścią elektroniki wewnętrznej oraz wymiany płytki elektroniki zewnętrznej.

Największa różnicą jest to że Analiza jest BEZPATNA – co to oznacza?

Przy analizie sprawdzamy podzespoły dysku rozmiar uszkodzeń do jakich doszło oraz czy da się odzyskać dane wraz ze zbliżonym kosztem ich odzyskania. Jeśli natomiast nie da się odpowiedzieć na pytanie czy dane da się odzyskać z powodów przedstawionych poniżej to występujemy o ekspertyzę.

Ekspertyza to nic innego jak próba odpowiedzi na pytanie czy dane da się odzyskać tylko zawierająca koszt prac i podzespołów zużytych by ustalić czy będzie możliwy dostęp do danych przy zastosowaniu odpowiednich technik. Koszt takiej próby to koszt 300 zł. za prace nad nią oraz koszt elementów pozyskanych z zakupionych w tym celu dysków, które będą zużyte jako podzespoły naprawcze.

Proces odzyskiwania danych z dysku jest niejednokrotnie złożonym procesem i dane otrzymujecie państwo w zamówiony przez siebie sposób. My z kolei nie traktujemy odzyskiwania danych jako wyciagnięcie ich z dysku i wrzucenie do jednego worka. Taka sytuacja nie jest traktowana jako proces odzyskiwania danych. Po każdym procesie klient otrzymuje listę plików po której porusza się jak po dysku twardym i widzi co będzie odzyskane a co uległo uszkodzeniu.

Tak, posiadamy duże Laboratorium z trzema komorami laminarnymi w specjalnie wydzielonym do tego celu pomieszczeniu z zabezpieczeniami co do poziomu dostępu. Komory laminarne maja certyfikat czystości CLASS100 i otwierane w nich dyski maja środowisko zbliżone do samego środowiska produkcji dysków twardych.

Odzyskamy twoje dane

oto 4 proste kroki odzyskiwania danych z DATA-DOCTOR

Dostarczenie nośnika

Bezplatny kurier

Nośniki do naszego punktu można dostarczyć osobiście lub zadzwonić do nas i poprosić o wysyłkę kuriera po Państwa dysk. Jest to bezpłatna usługa  oferowana naszym klientom.

Analiza / Ekspertyza

Wybor trybu pracy

Analiza jest bezpłatna i dotyczy dysków, gdzie po zdiagnozowaniu uszkodzenia da się określić możliwość odzysku danych oraz jego koszt. Jeśli natomiast nie jest to możliwe gdyż np: głowice dysku są uszkodzone, występujemy o zgodę na ekspertyzę.

Proces odzyskiwania

zależy od trybu pracy

Proces odzyskiwania danych z dysku, jest zależny od trybu pracy z dyskiem. W trybie standardowym dysk jest brany z kolejki do analizy w ciągu 3 dni roboczych i po zgodzie na odzyskiwanie praca nad dyskiem trwa w godzinach pracy firmy w dni robocze. (czyt. FAQ)

Odbiór danych

lub odeslanie kurierem

Po procesie odzyskiwania dane są weryfikowane pod względem spójności oraz jest robiona lista plików i następnie przesyłana do akceptacji klienta. Klient wskazuje na jaki nośnik dane maja być nagrane i w jaki sposób do niego dostarczone.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ ANALIZĘ

kliknij tutaj aby zamówić
100 % FREE

LABORATORIUM

NAJCZĘSTSZE USŁUGI WYKONYWANE PRZEZ DATA-DOCTOR

Odzyskiwaniem danych z dysku nazywamy złożone procesy czynności jakie trzeba podjąć aby przywrócić dostęp do danych. Każdy proces ma za zadanie dać dostęp do utraconych danych w konkretnym przypadku ich utraty. Procesy te ogólnie podzielone są na trzy kategorie. Mechaniczne, logiczne i elektroniczne.

Odzyskiwanie danych w przypadku dysków USB zarówno przenośnych jak też i większych dysków stacjonarnych to częsta naprawa złącza USB, które blokuje dostęp do danych a niekiedy wymiana elektroniki dysku z mostkiem USB zamiast złącza SATA i naprawa firmware-u dysku o ile nie doszło do uszkodzenia mechanicznego.

Dyski sieciowe mogą zawierać jeden jak też i wiele dysków połączonych razem w jednej obudowie z dostępem do nich przez interfejs sieciowy. Jeśli dysk nie jest widoczny przez sieć to znaczy, ze nastąpiło jakieś uszkodzenie. Taki dysk trzeba wyjąć z obudowy i poddać analizie na zasadach odzyskiwania danych z dysku )opisane wyżej). Często dyski takie maja swój własny system plików i podłączone do komputera są niewidoczne.

Dyski SSD to obecnie najbardziej skomplikowane nośniki informacji, w których po dojściu do ich uszkodzenia, koszty odzyskiwania są niebagatelne. Rzadko można spotkać uszkodzenie inne niż logiczne lub elektroniczne. Jeśli dojdzie do tego drugiego to szanse na odzyskanie danych przy dzisiejszym zastosowaniu w nich szyfrowania są niewielkie ok 30%. Uszkodzenia logiczne są na normalnym poziomie.

Jest to usługa najbardziej skomplikowana ze wszystkich typów ponieważ macierze zawierają bardzo zaawansowane dyski protokołu SCSI oraz połączone są w różne konfiguracje stworzone dla zwiększenia pojemności lub bezpieczeństwa danych. Dane w macierzach znajduja się we fragmentach na wszystkich nośnikach i dopóki nie przywróci sie dostępu do zawartości każdego z ni

NAS – Network Attached Storage – Najczęściej zawiera macierz składającą się z 4 dysków w raid-ie 10 lub 5 oraz jest podłączona do sieci komputerowej poprzez, która jest dostęp do danych na niej zawartych. Poziom skomplikowania jak w macierzach, uszkodzenia dysków realizowane są tak jak w postaci pojedynczego dysku.

Przewiń do góry