Poznaj wspólne cechy molestowania dziecka. Chociaż każdy może okazać się molestującym dzieci, większość molestujących dzieci to mężczyźni, bez względu na to, czy ich ofiarami są mężczyźni czy kobiety. Wielu drapieżników seksualnych ma historię nadużyć w swojej przeszłości, zarówno fizycznej, jak i seksualnej. Niektóre osoby cierpią również na choroby psychiczne, takie jak nastrój lub zaburzenia osobowości.

Bądź świadomy wspólnych zachowań demonstrowanych przez molestujących dzieci. Molestujący dzieci często nie wykazuje tak dużego zainteresowania dorosłymi jak dziećmi. Mogą mieć pracę, która pozwala im przebywać w pobliżu dzieci w określonej grupie wiekowej, lub tworzyć inne sposoby spędzania czasu z dziećmi, działając jako trener, opiekunka do dziecka lub sąsiad, próbując pomóc.

Molestujący dzieci mają tendencję do mówienia lub traktowania dzieci tak, jakby były dorosłymi. Mogą odnosić się do dziecka, tak jak odnoszą się do dorosłego przyjaciela lub kochanka. Molestujący dzieci często mówią, że kochają wszystkie dzieci lub czują się jak dzieci.

 

Szukaj oznak pielęgnacji. Termin „uwodzenie” odnosi się do procesu, w którym molestujący dziecko podejmuje się zdobyć zaufanie dziecka, a czasami także zaufanie rodziców. W ciągu miesięcy, a nawet lat, molestujący dzieci coraz częściej staje się zaufanym przyjacielem rodziny, oferując opiekę nad dzieckiem, zabieranie dziecka na zakupy lub na wycieczki lub spędzanie czasu z dzieckiem na inne sposoby. Wielu molestujących dzieci nie zacznie nadużywać dziecka, dopóki nie zdobędzie zaufania. Niektórzy mogą wykorzystywać opinie innych wokół siebie, aby potwierdzić swoją wiarygodność w celu podjęcia zakupów przez dzieci.
Molestujący dzieci szukają dzieci, które są podatne na ich taktykę, ponieważ nie mają wsparcia emocjonalnego lub nie zwracają wystarczającej uwagi w domu lub będą próbować przekonać rodziców, że ich dzieci są u nich bezpieczne i że nie idą daleko. Molestujący dziecko będzie próbował wkroczyć jako postać „rodzica” dla dziecka.
Niektórzy molestujący dzieci żerują na dzieciach samotnych rodziców, którzy nie są w stanie zapewnić tak dużego nadzoru lub przekonać rodziców, że są wystarczająco mili ludzie, aby nadzorować bez nich.
Molestujący dzieci często używa szeregu gier, sztuczek, zajęć i języka, aby zdobyć zaufanie i / lub oszukać dziecko. Należą do nich: utrzymywanie tajemnic (tajemnice są cenne dla większości dzieci, postrzegane jako coś „dla dorosłych” i źródło mocy), gry erotyczne, pieszczoty, pocałunki, dotykanie, zachowania o charakterze seksualnym, narażanie dziecka na materiały pornograficzne, przymus , przekupstwo, pochlebstwa i – co najgorsze – uczucie i miłość. Należy pamiętać, że te taktyki są ostatecznie wykorzystywane do izolowania i dezorientowania dziecka.

Nadzoruj zajęcia pozalekcyjne dziecka. Bycie jak najbardziej zaangażowanym w życie twojego dziecka jest najlepszym sposobem na ochronę przed molestującymi dzieci. Będą szukać dziecka, które jest bezbronne i nie zwraca uwagi rodziców lub przekona rodziców, że nie stanowią zagrożenia dla dziecka. Pokaż się w grach, ćwiczeniach i próbach, wycieczkach opiekuńczych i wyjazdach, i spędzaj czas na poznawaniu dorosłych w życiu twojego dziecka. Wyjaśnij, że jesteś zaangażowanym, obecnym rodzicem.

Jeśli nie możesz być na wycieczce lub wycieczce, upewnij się, że przynajmniej dwie osoby dorosłe, które dobrze znasz, będą opiekować się wycieczką.

Nie zostawiaj dziecka samego z dorosłymi, których dobrze nie znasz. Nawet krewni mogą stanowić zagrożenie. Kluczem jest być jak najbardziej obecnym.

Skonfiguruj kamerę niani, jeśli zatrudnisz opiekunkę do dziecka. Są chwile, kiedy nie będziesz w stanie być obecny, więc użyj innych narzędzi, aby upewnić się, że Twoje dziecko jest bezpieczne. Skonfiguruj ukrytą kamerę w domu, aby wykryć niewłaściwe działania. Bez względu na to, jak dobrze uważasz, że kogoś znasz, musisz podjąć środki ostrożności dla bezpieczeństwa swojego dziecka.

Naucz swoje dziecko bezpiecznego pozostawania online. Upewnij się, że Twoje dziecko wie, że drapieżniki często pozują jako dzieci lub nastolatki, aby zwabić dzieci w Internecie. Monitoruj korzystanie z Internetu przez dziecko, zachowując zasady ograniczające czas „czatu”. Regularnie rozmawiaj ze swoim dzieckiem o tym, z kim komunikuje się on-line.

Upewnij się, że Twoje dziecko nigdy nie wysyła zdjęć do osoby, którą spotkało w Internecie, lub spotkaj się z kimś, z kim komunikuje się online.

Wiedz, że dzieci są często skryte, jeśli chodzi o zachowanie w Internecie, zwłaszcza gdy są zachęcane przez inne osoby do zachowania tajemnicy, więc musisz być czujny, aby pozostać zaangażowanym w działalność online swojego dziecka.

Upewnij się, że twoje dziecko czuje się emocjonalnie wspierane. Molestujący dzieci będą prosić dzieci o zachowanie tajemnicy przed rodzicami.

Upewnij się, że twoje dzieci rozumieją, że jeśli ktoś poprosił ich o zachowanie tajemnicy przed tobą, to nie dlatego, że dziecko wpadnie w kłopoty, ale osoba, która poprosiła ich o zachowanie tajemnicy, wie, że to, co robi, jest złe.

Ponieważ dzieci, którym rodzice nie poświęcają wiele uwagi, są szczególnie narażone na pedofilii, upewnij się, że spędzasz dużo czasu ze swoim dzieckiem i że czuje się wspierany. Poświęć trochę czasu, aby codziennie rozmawiać ze swoim dzieckiem i pracować nad budowaniem otwartej, opartej na zaufaniu relacji.

Wyrażaj zainteresowanie wszystkimi działaniami Twojego dziecka, w tym szkolnymi, pozalekcyjnymi, hobby i innymi zainteresowaniami. Pozwól swojemu dziecku wiedzieć, że może ci powiedzieć wszystko i że zawsze chcesz rozmawiać.

Naucz dziecko rozpoznawać niewłaściwe dotykanie. Wielu rodziców używa metody „dobry dotyk, zły dotyk, sekretny dotyk”. Polega ona na uczeniu dziecka, że istnieją pewne odpowiednie akcenty, takie jak poklepywanie po plecach lub wysokie piątki; są pewne niepożądane lub „złe” akcenty, takie jak trafienia lub kopnięcia, a także są tajne dotyki, którymi są dotknięcia, które dziecko ma zachować w tajemnicy. Użyj tej metody lub innej, aby nauczyć dziecko, że niektóre dotknięcia nie są t dobrze, a gdy tak się stanie, powinien natychmiast powiedzieć ci o tym. 

Naucz swoje dziecko, że nikt nie może dotykać go w miejscach prywatnych. Wielu rodziców definiuje obszary prywatne jako te, które byłyby pokryte kostiumem kąpielowym. Dzieci muszą również wiedzieć, że osoba dorosła nie powinna prosić dziecka o dotknięcie czyichś obszarów prywatnych lub własnych.

Powiedz dziecku, by powiedział „nie” i odejdź, jeśli ktoś spróbuje dotknąć go w prywatnym miejscu.

Powiedz dziecku, aby przyszło do ciebie natychmiast, jeśli ktoś dotknie go w niewłaściwy sposób.

Jeśli zauważysz, że twoje dziecko zachowuje się inaczej, spróbuj rozwiązać problem, aby dowiedzieć się, co jest nie tak. Regularne zadawanie dziecku pytań dotyczących jego dnia, w tym pytanie, czy tego dnia miały miejsce „dobre”, „złe” lub „tajne” dotykania, pomoże otworzyć linie komunikacji. Nigdy nie lekceważ tego, jeśli Twoje dziecko powie ci, że zostało dotknięte niewłaściwie lub nie ufa osobie dorosłej. Najpierw zaufaj swojemu dziecku.

Nigdy nie odrzucaj roszczeń dziecka, ponieważ dany dorosły jest cenionym członkiem społeczeństwa lub wydaje się niezdolny do takich rzeczy. Właśnie tego chce dziecko molestujące.

Pamiętaj, że najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby chronić swoje dziecko, jest zwracanie na nie uwagi. Oceniaj ich potrzeby i pragnienia, rozmawiaj z nimi iw istocie po prostu bądź najlepszym rodzicem, jakiego możesz. Dolna linia do zapamiętania: jeśli nie zwrócisz uwagi na swoje dziecko, ktoś inny to zrobi.

Pamiętajcie, że dzieci w wieku około 12 lat powinny już wychować seksualnie, przez swoich rodziców i powiedzieć, co wszystko oznacza / jest nazywane. Uniemożliwi to nauczycielowi / przyjacielowi będącemu molestującemu dziecko objęcie przewodnictwa i nauczanie innych aspektów. Upewnij się, że Twoje dziecko wie już wszystko, co musi wiedzieć, zanim zostanie nauczone bardzo różnych znaczeń słów lub dowie się, że całowanie / lizanie policzka nauczyciela jest całkowicie w porządku.

Jeśli dziecko jest bardzo młode lub ma mniej niż 14 lat, może nie rozpoznać, że istnieje różnica między zrzędliwym nauczycielem, który daje dodatkową pracę domową, lub dziwnym nauczycielem aktorskim, który chce, by pocałowali go w policzek przed wyjściem z pokoju. Obie są dla nich „denerwujące”. Dlatego zawsze upewniaj się, że twoje dziecko opowiada ci mgliste historie o nauczycielach żartujących z seksu lub dotykając ich, lub „denerwuje” i zadaje wszelkiego rodzaju „prywatne rzeczy”, które mogą się wydarzyć.

Gdy tylko dziecko wspomina, że nauczyciel zachowuje się dziwnie lub prosi o prywatne informacje / zdjęcia / rzeczy o rodzeństwie, musisz powiedzieć dziecku, jak na to zareagować. Bądź realistą w podejściu! Mówienie dzieciom, żeby głośno krzyczały, gdy nauczyciel dotknie ich ramienia, lub uderzy w jego rękę i krzyczy, kiedy dotknie ich pleców, nie pomoże. Nie trafią nauczyciela, zwłaszcza gdy są przygotowani i powiedzieli, że próbuje tylko pomóc. Upewnij się, że powiedzą mu wyraźnie, że powiedzieli rodzicom o tym, co się stało, i nie byli z tego zadowoleni. Lub daj dziecku kopertę zawierającą list, który mówi; „Przestań dotykać mojej córki / syna” i swojego autografu. Upewnij się, że dali mu go, kiedy dotyka złej części ciała i nie zatrzymał się, gdy powiedział, że się zatrzymał. (Upewnij się, że się nad tym zastanowisz, będzie to miało tylko pozytywny wpływ, jeśli jesteś absolutnie pewien, że będzie ignorował granice i rzeczywiście idzie za daleko. Jedna impulsywna ręka na ramieniu nie jest.

Scroll to Top